Kevin „Noodles” Wasserman

noodles the offspring

Noodles podczas koncertu w Pittsburghu w ramach trasy Summer Nationals (29 lipca 2014 r.)

Data urodzenia: 4 lutego 1963

Miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia

Rola w zespole: gitarzysta, wokalista wspierający

W zespole od: 1985 do teraz

Noodles to tak naprawdę Kevin Wasserman. Jest najstarszym członkiem zespołu. Mimo drugorzędnej roli w zespole nadrabia charyzmą, nie odstając pod względem przebojowości od Dextera.

Potrafisz grać? Nie, ale mam dowód…

Jeśli myślisz, że Noodles pojawił się w The Offspring (a właściwie Manic Subsidal) za sprawą kastingu lub czegoś na wzór konkursu, jesteś w błędzie. Nie potrafił grać na gitarze, jednak miał coś, czego pozostali członkowie nie mieli – pełnoletniość. Mógł więc legalnie kupować alkohol, dzięki czemu próby zespołu być stały się bardziej owocne (a na pewno weselsze). Jak widać młodych Kalifornijczyków połączyło coś więcej, niż tylko zdolność do zakupu piwa – inaczej nie trzymaliby się razem przez ponad 30 lat!

Najpopularniejszy woźny w świecie punk rocka

noodles offspring woźnyNoodles nie miał łatwego startu w życiu, oj nie… Jeszcze jako dzieciak został adoptowany. Tak naprawdę niewiele wiemy o jego pierwszej rodzinie, poza tym że ma młodszego brata. Ukończenie nauki w 1981 roku nie sprawiło, że nigdy nie powrócił do szkoły. Wręcz przeciwnie – pracował jako woźny w tej samej szkole, do której zresztą uczęszczali wówczas Dexter i Greg. Potężny sukces sprawił, że musiał zrezygnować z pracy. Obiecał jednak dyrektorowi, że pozostanie do końca roku szkolnego 1993/1994, aby ten mógł znaleźć kogoś na zastępstwo. W tym czasie Noodles był więc bez wątpienia najbardziej rozpoznawalnym woźnym na świecie.

Na scenie showman, w domu przykładny ojciec i mąż

kevin noodles wasserman

Dexter i Noodles razem na scenie.

Noodles ma dwoje dzieci. Chelsea Nicole (ur. w lutym 1989 r.) to wynik związku z przyrodnią siostrą Rona Welty’ego, byłego perkusisty The Offspring. 14 lutego 1998 r. Kevin wziął ślub z Jackie Patrice Wasserman, z którą ma syna Jacksona (ur. w maju 2002 r.). Aż ciężko uwierzyć, że ten przykładny mąż i ojciec w czasie trasy koncertowej zamienia się w prawdziwego rockmana. Na całe szczęście dzisiejsza publika The Offspring odbiega od tej pierwotnej, kiedy Noodles podczas jednego z koncertów został raniony nożem przez skinheada.