Gregory Kriesel

Data urodzenia: 20 stycznia 1965

Miejsce urodzenia: Glendale, Kalifornia

Rola w zespole: basista, wokalista wspierający

W zespole od: 1984 do teraz

greg k the offspring

Greg K odpowiada na akcję jednej z fanek, która pojawiła się na koncercie z transparentem „I smile whenever Greg K sings” (Uśmiecham się, kiedy Greg K śpiewa)

Greg K, czyli Gregory David Kriesel. Od lat uważany za najcichszego członka zespołu (nie bez powodu). Cechą wyróżniającą może być co najwyżej charakterystyczny „taniec” gitarą basową na scenie, bo Greg w jednym z wywiadów sam kiedyś powiedział, że gdyby podczas koncertu wszedł pomiędzy tłum, to nikt by go nie rozpoznał. Przez długi czas fani podejrzewali, że nie potrafi się uśmiechać. Ale w końcu odpowiedział na ich prośby i pokazał swoją radosną twarz!

Rodzina? Niewiele o niej wiemy

O życiu osobistym Grega wiemy niewiele. Jego ojciec pracował jako bankowiec inwestycyjny, z kolei zawód matki pozostał nieznany. Ma młodszego brata. W 1998 roku poślubił Jane, z którą ma czterech synów: Michaela, Matthew, Nolana i Nathana.W 2008 roku musiał zrezygnować z udziału w trasie koncertowej, ponieważ na świat miało przyjść jego czwarte dziecko. W tym czasie na scenie zastępował go Scott Shiflett z zespołu Face to Face.

Aktualnie wraz z rodziną mieszka w Huntington Harbour lub Cypress (różne źródła podają odmienne informacje).

Magister finansów z basem w ręku

gregory david kriesel offspringTo kolejny członek The Offspring który wyłamuje się ze schematu niewykształconych, nic nie wiedzących punkowców. Już kiedy uczęszczał do Pacifica High School w Garden Grove był obecny w kole matematycznym (razem z Dexterem). Oprócz tego lubiał sport, ponieważ biegał w biegach przełajowych i grał w drużynie baseballowej. Szkołę skończył w 1983 r. Greg posiada tytuł magistra finansów, który zdobył w Golden West Junior College.

W wolnej chwili…

Poza sezonem koncertowym Greg lubi spędzać wolny czas na graniu w golfa czy wędkowaniu. Podobno kolekcjonuje kapelusze. Uprawia też base jumping polegający na skokach ze spadochronem z wieżowców, mostów, urwisk górskich itp. Uważa się, że to najniebezpieczniejszy sport świata, w którym ryzyko śmierci jest szczególnie wysokie. Pewnie nie spodziewaliście się tego po spokojnym i cichym basiście?

W 1995 roku Greg razem z Dexterem założyli wytwórnię Nitro Records która działa po dziś dzień i skutecznie wypromowała wiele zespołów punkowych.