Historia

Początki The Offspring sięgają 1984 roku. Na wtedy datuje się właśnie powstanie zespołu, choć początkowo funkcjonował on pod nazwą Manical Subsidal. Dopiero dwa lata później, w roku 1986, chłopaki zmienili nazwę na funkcjonującą do dziś.

  • 1984

Dexter w wieku 18 lat z rok starszym Gregiem są obecnie w liceum. Zbliża się koncert lokalnej punkowej legendy, zespołu Social Distortion w mieście Irvine w Kalifornii. Szkolni przyjaciele oczywiście wybierają się na to wydarzenie, jednak ich zamiary niszczą ochroniarze, którzy w dniu koncertu odmawiają im wstępu do środka klubu. W przypływie złości postanawiają założyć własny zespół. Tak rodzi się Manical Subsidal z Dexterem na wokalu i Gregiem na basie. Rolę perkusisty zagarnia Jim Benton.

  • 1985

Są instrumenty, są chęci – czego jeszcze brak do zostania prawdziwym rockman’em? Alkoholu, oczywiście! Do zespołu dołącza Kevin „Noodles” Wasserman, szkolny woźny, który ma wystarczająco lat by kupować piwo na próby. Znacznie weselszy już czteroosobowy skład ćwiczy w domu rodzinnym Grega, doczekując się swoich pierwszych publicznych występów w Santa Cruz i San Francisco.

  • 1986

Zespół zamienia pierwotną nazwę Manic Subsidal na The Offspring, która obowiązuje po dziś dzień. W tym roku wyprodukowali niezależnie (pod własnym szyldem Black Label) 1 000 winylowych kopii debiutanckiego singla I’ll be waiting oraz Blackball na stronie B. Nie dość że wydali singiel samodzielnie, to na dodatek w myśl zasady DIY członkowie zespołu samodzielnie sklejali okładki w domu Grega.

Zaszła również zmiana w składzie zespołu. Miejsce pierwszego perkusisty, który odszedł z grupy aby poświęcić więcej czasu szkole, zajął szesnastoletni wówczas Ron Welty.