Splinter (2003)

Splinter to siódmy album zespołu The Offspring. Ukazał się 9 grudnia 2003 r., po trzyletniej przerwie, która mogła być spowodowana m.in. faktem odejścia z zespołu wieloletniego perkusisty Rona Welty’ego.

Dexter w wywiadach mówił, że pierwotnie ich nowa płyta miała się nazywać Chinese Democracy (You Snooze, You Lose), co oznacza Chińska Demokracja (Kto pierwszy, ten lepszy). Fani Guns N’ Roses mogą w tej chwili mieć pewne skojarzenia – chodzi tutaj bowiem o długo wyczekiwany szósty album tejże grupy, właśnie pod tytułem Chinese Democracy. Kiedy Axl Rose zagroził zespołowi procesem sądowym, Dexter wyjaśnił że to był tylko żart: Axl ukradł mi moje warkocze, to ja ukradnę mu tytuł jego płyty.

Słuchając Splintera, nie sposób zauważyć powiewu świeżości w dyskografii The Offspring. Zespół spróbował zupełnie nowych połączeń i odszedł nieco od standardowego, utożsamianego z nimi pop-punkowego stylu. Singlami promującymi album były Hit That (2003), (Can’t Get My) Head Around You (2004) oraz Spare Me The Details (2004, ale tylko w Australii i Nowej Zelandii).

splinter album

Splinter

Czas trwania: 32 min

9 grudnia 2003 r.
23
12