Rise and Fall, Rage and Grace (2008)

Rise and Fall, Rage and Grace to ósmy album zespołu The Offspring. Fani musieli uzbroić się w cierpliwość, bowiem na płytę przyszło im czekać aż pięć lat. Wydany został w czerwcu 2008 roku, aczkolwiek prace w studiu rozpoczęły się już w listopadzie 2006 r. i trwały do kwietnia 2008 r. Utwory nagrane zostały częściowo w Maui na Hawajach i w rodzinnym Orange County.

Producentem RaF, RaG był Bob Rock, znany przede wszystkim ze współpracy z Metallicą. Współpraca zaowocowała świetnym albumem zawierającym 12 premierowych utworów. Co ciekawe, to pierwsza od czasów Ignition płyta, na której muzycy nie umieścili żadnego intra ani piosenki trwającej mniej niż 2 minuty.

Nieco odmienną, bardziej agresywną, ale nadal utrzymaną w klimacie The Offspring, ósmą płytę promowały cztery single: Hammerhead, You’re Gonna Go Far, Kid, Kristy, Are You Doing Okay? i Half-Truism. Wiele osób błędnie myli z singlem utwór Stuff is messed up, do którego stworzono teledysk, grany też był w wielu stacjach radiowych, jednak jako singiel nigdy oficjalnie nie został wydany.

the offspring rise and fall rage and grace

Rise and Fall, Rage and Grace

Czas trwania: 43 min 40 s

17 czerwca 2008 r.
17
12 (Japonia +1)