Greatest Hits (2005)

Greatest Hits to ósmy album zespołu The Offspring. Nazwa wyjaśnia właściwie wszystko, jest to bowiem zbiór najlepszych utworów które zostały wydane na płytach od The Offspring do Splintera włącznie. Album ujrzał światło dzienne w dniu 21 czerwca 2005 r. pod sztandarem wytwórni Columbia Records.

Nie jest to jednak typowa kompilacja najpopularniejszych piosenek zespołu. Na płycie znajdziemy bowiem dwa premierowe utwory, czyli Can’t Repeat, który został singlem promującym Greatest Hits i do którego nakręcono teledysk, oraz Next to you będący coverem grupy The Police. Ten ostatni nie występuje na płycie jako oddzielny utwór, lecz stanowi tzw. hidden track.

Jedną z ciekawostek jest fakt dotyczący singla promującego ósmą płytę zespołu. Otóż w wersji studyjnej Can’t Repeat na perkusji słyszymy Josha Freese’a, natomiast w teledysku występuje już Atom Willard. Wbrew temu, co twierdzi Wikipedia, Atom nie odszedł z zespołu tuż po wydaniu Greatest Hits. Swoją rezygnację ogłosił bowiem dwa lata później, w roku 2007.

Greatest Hits

Czas trwania: 49 min 42 s

20 czerwca 2005 r.
14
14 (ukryty cover Next to you The Police +1)