Days Go By (2012)

Days Go By to dziewiąty album studyjny zespołu The Offspring. Wydany został dopiero w 2012 roku, choć prace trwały od 2009 roku. Choć grupa planowała premierę na rok 2010, to z powodu tras koncertowych, nowych pomysłów i dokonywania modyfikacji w gotowym materiale, konieczne było kilkukrotne przesuwanie daty wydania. Co ciekawe, utwory nagrywane były aż w sześciu różnych studiach (czterech w samej Kalifornii, jednym na Hawajach i jednym w Kanadzie).

Days Go By ujrzał światło dzienne jeszcze pod szyldem wytwórni Columbia Records. W roku 2013 zespół z kolei ogłosił, że ich współpraca została zakończona. Warto dodać, że jest to zarazem pierwszy album, w którym udziela się nowy perkusista, Pete Parada. Współdzielił on partie perkusyjne z muzykiem sesyjnym Joshem Freese, który współpracował z The Offspring już od czasu płyty Splinter.

Podczas premiery singla promującego nową płytę wielu zaskoczył fakt, że właściwie nie był to jeden utwór, lecz dwa różne. W Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Niemczech, Austrii i Szwajcarii pierwszym singlem był tytułowy Days Go By (premiera 27 kwietnia 2012 r.), zaś w pozostałych krajach nowy album promował utwór Cruising California (Bumpin’ In My Trunk) (premiera 30 kwietnia 2012 r.).

the offspring days go by

Days Go By

Czas trwania: 42 min 44 s

26 czerwca 2012 r.
14
12